Samlet bedømmelse
Sammenlignet med alle 84 testede produkter.
REMA 1000 Lækkert & Nemt Thaiinspireret blanding
REMA 1000 Lækkert & Nemt Thaiinspireret blanding
Mad og indkøb
Sammenlignet med alle 84 testede produkter.
Denne grøntsagsblanding har en dejlig krydret og frisk duft af bl.a. citrongræs.
Emballageoplysningerne er rigtigt fine, en god forbrugeroplysning ville være at præcisere oprindelsen af grøntsagerne.
Tilberedningsforslag
Brug denne dejligt krydrede blanding til fx thai kokossuppe eller stegte ris med thaiinspireret blanding.
Suppe: Vand og kokosmælk røres sammen med majsstivelse Thiblandingen steges i lidt olie på panden, hvorefter blandingen med kokosmælk tilsættes sammen med hønsebouillonterninger. Det hele bringes i kog og koges ca. 5 min. under omrøring. Tilføj evt. stegt kylling i trimler. Server med brød.
Stegte ris: Steg grøntsagsblandingen i lidt olie, når grøntsagerne er stegte tilsættes lidt mere olie og kogte ris tilsættes og steges med i nogle minutter. Tilsæt lidt sojasauce.
Server fx med hvidløgsstegte vannamei-rejer eller kylling.
Se de præcise opskrifter på emballagen.
Vores 90.000 medlemmer finansierer vores test, og vi udvælger selv de produkter, vi tester – derfor kan du altid stole på resultaterne.
Dyrest er ikke altid bedst. Med vores hjælp finder du det bedste og mest holdbare produkt – til den bedste pris.
Flere af de produkter, vi har dumpet i årenes løb, er blevet trukket tilbage fra markedet efterfølgende. På den måde skubber vi markedet i den rigtige retning.
Allerede medlem? Log ind
Man-tirsdag: kl. 9-12
Onsdag: lukket
Tors-fredag: kl. 9-12
Vi har kun én type medlemskab. Prisen på dit medlemskab afhænger af, hvilken betalingsfrekvens du vælger, og om du gerne vil modtage medlemsmagasinet med posten.
Du kan vælge mellem 1, 6 og 12 måneders medlemskab. Jo længere periode du betaler for, jo billigere bliver dit medlemskab. Betaling for dit medlemskab sker forud som et løbende medlemskab.
Ja, du kan betale for medlemskabet med MobilePay, Dankort, VISA/Dankort og Betalingsservice. Hvis du foretrækker at betale via Betalingsservice, kræver det et 6 eller 12 måneders medlemskab. Vi dækker gebyret til Betalingsservice.
Medlemsmagasinet udkommer 8 gange om året. Som medlem kan du vælge at få magasinet sendt direkte til din postkasse, så du altid har de nyeste test og viden ved hånden.